aloeverajel şurup sarımsaklı limon suyu bitki karışımlı lahana suyu maydonozlu limon suyu zencefilli limon suyu epimedyumlu iktidar macunu

Safra Taşı ve Çamuru

Safra rahatsızlıkları:

Safra rahatsızlıklarını iki önemli başlıkta ele alabiliriz.
Safra kesesi iltihabı, kolesistit, cholecystitis
Safra kesesi taşları, kolelitiazis, cholethiasis

a-) Safra kesesi iltihabı, kolesistit:
Safra karaciğerin altında ve takriben 4 cm büyüklüğünde ve armut şeklindedir. Safra kesesi karaciğer tarafından üretilen safra sıvısının depolanması işlevini görülür. Safra keseside her organ gibi iltihaplanabilir. Safra iltihaplanmasının % 90’ı genelikle safra yollarının safra taşı ile tıkanması nedeniyle olur. Safranın yığılaması ve safra taşı kramplı ağrılarına (kolik) sebep olur. Salmonel kolera, parazitler, verem ve koronar zafiyeti gibi rahatsızlıklarda taşsız safra kesesi iltihaplarına sebep olur.

Kolesistit’in belirtileri:
Safra kesesi iltihabının en önemli belirtisi karnın sağında ateşli ağrılar görülür. Ağrılar önden göğüs ve sırttan sağ kürek kemiğinin altına kadar yayılabilir. Kolesistit genelikle safra taşı nedneiyle olduğundan ağır ve yağlı yemeklerden sonra kramplı ağrılar (kolik) görülür. Ağrılar dalga dalga gelir ve kişide kusma ve bulantıya sebep olur. Safranın olduğu noktaya dokununca ağrı verir. Ayrıca deride sarılık (İkterus), iştahsızlık ve yüksek ateş görülebilir. Hastalık yavaş yavaş ortaya çıkar ve 4-7 gün sürer ve bazen bu haftalarca devam edebilir.

Safra kesesi iltihabını teşhis:
Safra kesesi iltihabı labor analizleri, klinik muayeneleri vede doktorun elle yapacağı muayenelerle hastalık hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Rahatsızlık genelikle bulantı, kusma, karnın sağında kramplı ve sancılı ağrılarla kendini belieder. Hastalığın ilerlemesi halinde safra yoğunluğunun artması ve feçesin (dışkı ) renklizleşmesi vede kandaki bilirubin oranının artması nedeniyle deride sararma (ikterus) görülür. Derideki sarılık?dan önce gözün ak tabakasında sararma görülür. Klinikte yapılacak ultrasonla rahatsızlık anlaşılır ve röntgende taş olup olmadığı anlaşılır.

Kolesistit’in tedavisi:
Safra kesesinin ameliyatla alınması halinde hayati tehlike olmaz. Muayene eden doktor ultrasonla ameliyatın gerekli olup olmamadığına karar verir. Günümüzde ameliyatlar artık karın açılarak değil labaroskopi ile amaliyat yapılır. Labaroskopi ucunda kamara olan boru şeklinde bir alettir ve bununla ameliyat yapılır. Aslında Alternatif tıp’a göre ameliyata gerek yoktur.

b-) Safra kesesi taşı, kolelitiazis, cholethiasis:
Safra kesesi taşı veya kısaca safra taşı, safra sıvısının sertleşmesi ile oluşur. Safra kesesine karaciğerden gelen safranın ince bağırsağa akışını sağlayan safra yolu vardır. Safra safra kesesinde yoğunlaşır ve zamanla burada taşlar olur. Safra taşı safra kesesinin çıkışını tıkayınca iltihaplanmalara sebep olur. Avrupa ve ABD’de insanların % 15?inde safra kesesi taşı görülür. Kadınlarda erkeklere göre iki kat daha çok safra taşı görülür. Safra kesesi taşı olanların % 80?inde bu taşlar herhangi bir rahatsızlığa sebep olamazlar.

Safra taşının sebepleri:
Safra sıvısının zamanla sıkışması ile safra kesesi taşı oluşur. Safra taşlarının % 80’i kolesterolden oluştuğu için bunlara kolesterol taşı denir. Safra kesesi taşlarının % 20’side bilirubinden oluşur ve bu nedenle bunlarada pigemet taşları denir. Safra sıvısı içindeki kolesterol ve safra tuzu oranındaki anaormallikler nedeniyle kolesterol taşları oluşur. Nadirende enzim anaormalikleride safra taşına sebep olur. Safra kesesi taşının oluşmasının ana sebepleri:
1-) Şişmanlık, kilolu insanlarda aşırı safra dışarı atılır ve bu nedenle aşırı miktardada safra üretilir ve safra taşı oluşur.
2-) Aşırı zayıflamada aşırı safra salgılaması demektir, buda safra kesesi taşına sebep olur.
3-) Kadınlık hormonu östrojen, kolesterol dışarı (dışkıyla) atılmasını engeller ve safra taşına sebep olur.
4-) Yaşlanma ile birlikte safranın birleşimindeki kolesterol oranı artar ve safra tuzu oranı azalır, böylece safra taşı oluşur.
5-) İnce bağırsak hastalığı nedeniyle safra tuzu absorbe olmaz ve böylece kolesterol oranı yükselir, buda safra taşına neden olur.
6-) Sinirlilik, stres ve hayal kırıklığı mevcut olan safra taşı problemini kramplı ağrılara (kolik) dönüşür.
7-) Kandaki alyuvarların azalması ve kansızlık gibi durumlar, bilirubin oranının yükselmesine buda pigment taşlarına sebep olur.

Safra kesesi taşının belirtileri:
Safra kesesinden safra yoluna geçince bu dar kanaldan ince bağırsağa geçerken tıkanmaya sebep olursa bu çok ağır safra koliklerine (kramplı ağır ağrılar) sebep olur. Safra kolikleri 20 dakika ile 5 Saat arası sürebilir. Kramplı karın ağrısı (yukarı karın ağrısı ) yanında nadiren sırtta , özellikle de kürek kemikleri arası veya sağ kürek kemiğinin altına kadar yayılır. Kolikle birlikte şişkinlik, geğirme, bulantı, kusma, öncelikle göz akında sonra deride sarılık vede sindirim anaormallikleri görülür. Safra taşı birçok komplikasyonuda beraberinde getirir. Safra kanalındaki (yolundaki) tıkanma nedeniyle burada bakteri, virüs, mantarlar ve parazitler iltihaplanmaya sebep olur ve bu iltihap bütün sindirim sistemine yayılabilir. Safra taşları ince bağırsağa geçince ince bağırsakta düğümlenmeye sebep olabilir ve aynı şekilde karaciğer iltihabı, abse ve siroza sebep olabilir. Safra taşı aynı zamanda pankreas çıkışını tıkayarak burada iltihaplanma oluşur.

Safra taşının teşhisi:
Safra kesesi taşının olup, olmadığı tipik rahatsızlıklardan kolayca anlaşılır ve ayrıca gerektiğinde aşağıdaki test ve muayeneler yapılır.
1-) Ultrasonla muayene ile taşların varlığı tespit edilir. Bu yönteme sonografi’de denir ve 2 mm’den büyük taşlar tespit edilir.
2-) Karaciğerin protein değerleri ve bilirubin oranı kan testi ile anaşılır ve böylece safra taşı olup olmadığı anlaşılır.
3-) Bazen ultrasonla (sonografi) muayene yeterli olmayabilir, böyle bir durumda röntgen çektirmek daha sağlıklıdır.
4-) Komputertomografi ile safra kesesi taşı ve iltihabı kesin olarak teşhis edilir.

Safra taşını tedavi:
Safra koliklerine sebep olmayan safra taşlarının tedavisine gerek yoktur. Safra taşı zamanı gelince rahatsızlık yapmaya başlar ve bu yıllar sonra olabilir. Ortodoks tıbba göre hastayı ameliyat etmek gerekir. Bunun içinde birçok ameliyat yöntemi geliştirilmiştir.

Safra taşlarından kurtulmak herkes için aynı şekilde olmayabilir ve bir değil birkaç defa denemek gerekebilir.Bu nedenle bir defa kullanınca etki yapmıyorsa paniğe gerek yok, birer gün ara ile safra taşı düşene kadar denenebilir.
Temizleme İşleminde Yüzdelik ortalama başarı değerleri:
1 Defa : %13-%45
2 Defa : %23-%45
3 Defa: %31-%51
4 Defa: %41-%52
5 Defa: %43-%55
6 Defa: %36-%58
7-11 Defa: %51-%60
11-15 Defa: %50-%99.9

Bağırsak florası ve kılcal kan dolaşımı sağlıklı yaşayabilmek için çok önemlidir. Çünkü vitamin, mineral, aminoasit, enzim, glikoz, vb. besleyici maddenin hazırlanması, hücrelere ulaşması ve de mikroplarla mücadele eden makrofaj, T ve B- Hücreleri gibi savunma mekanizmalarının hücre aralarında dolaşması buna bağlıdır. Tabii doğru beslenirseniz tedavi sürecide o oranda kısalır.

Safra taşı nasıl kurtulursunuz?
Karaciğerlerinde problem olanlarda çok nadir, çok yoğun olan curuf karaciğerden safra kesesine aktarılır. Safra kesesinde yoğunlaşan curuf normal olarak dışarı atılır, nadiren curuf çok yoğun gelirse çamurlaşmaya sebep olabilir. Bu çamurlaşmaya karşı özel bir temizlik yöntemi gerekir. İngiliz tuzu (Epsom Salt, Magnezyum Sulfat) içerek safra kanallarını genişletir. Bu mineral doğada bulunan bir mineraldir. İçildiğinde tüm kas ve ruh sistemini gevşetir. Bu teknik ile dünyada milyonlarca insan safra taşlarından kurtulmuştur. Hamiler ve çocuklar dahil kullanabilir. Dolayısıyla çamur için hiç endişelenmenize gerek yok. 1 gece de bile kurtulabilirsiniz.

30 gram ingiliz tuzu 300 ml suda çözülür ve yudum yudum 5-10 dakika da içilir. Ve 15-20 dakika sonra yarım bardak zeytin yağı ve yarım bardak limon suyu karıştırılarak içilir. Böylece safradaki çamurlaşma tamamen dışarı atılır, taş oluşması önlenir ve mevcut safra taşları dışarı atılır. Fakat bu tedavi uygulanırken çok yoğun ishal görülür, bu nedenle o gün dışarı çıkmamanız gerek. Magnezyum sulfatın tıbta kullanılan türü ile kullanılmayan türüde mevcuttur.

Asla peynir yememeli, çünkü asidoza ve iltihaplanmaya sebep olur. Siyah çay, kahve ve kola içilmemeli, çünkü bağırsakları kurutur ve vitamin, mineral ve aminoasitlerin alımını (absorbesini) önler. Alkol ve sigaranın zararları belli kanser, damarların yağlanması vb. artı uzun süre bira içilirse cinsel iktidarsızlık ve hatta kısırlığa sebep olmaktadır. Sucuk salam sosis gibi et mamullerine 5-6 ay ara vermek gerekir (sade temiz et az yenilebilir) çünkü asidoza sebep olmaktadır. Bu da birçok hastalığın ana kaynağıdır. Akşam yemeği yerine yoğurt, meyve veya salata yenilebilir veya sebze çorbası içilebilir. Hayvansal besinler, patates, tahıl (beyaz pirinç), bakliyat ve hamurlu yiyecekler, özelikle de tatlılar akşam yenirse tam sindirilmez ve zamanla problemlere sebep olur. Ne kadar beyaz pirinç, patates, hamurlu yiyecekler, tatlı yiyecek ve içecekler, o kadar yağ oluşturur. Çünkü nişasta glikoza (şekere) dönüşür, şekerde yağa dönüşerek vücutta depolanır. Şeker ve antibiyotikler bağırsak mantarları çoğaltır, mantarlar ise her türlü hastalığı tetikler. Tatlı deyince akıla baklava, çikolata, dondurma vs gelir, kavun, karpuz ve üzümde tatlıdır ve bunlarda mantarı tetikler, çünkü aşırı şeker içerirler.

 

NOT: İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır.

 


, , , , ,

"Safra Taşı ve Çamuru" için 82 yorum yapılmış (Sizde görüşlerinizi yazarak diğer ziyaretçilerimize fikir verebilirsiniz.)

 1. NUR YALIM NUR YALIM Mart 14th, 2009 at 09:23

  merhaba
  ben 28 yaşındayım,2008 yılında 3 ay arayla 2 ameliyat geçirdim,önce kolesistit teşhisi ile safra kesemi aldılar,daha sonra safra taşı oluşması safhasında oluştuğunu söylediklerini,3 cm lik çikolata kistimi,miyom ve apandistimi aldılar,ardından 6 ay hormon ilaçları verdiler(6 ay menopoz dönemine alındım.)Şimdi keşke diyorum,ameliyat olmadan önce alternatif yöntemleri araştırsaydım,ultrason çekimlerinde gözle net olarak görülen bulgular,beni çok endişelendirdi,ve hemen bıçak altına yatmamı sağladı.Buradan tavsiye ediyorum,ameliyat kararını çabuk almayın,
  2008 yılı içinde toplam 3 ay yatak istirahati ile 6 ay hareket yasağı aldım,şimdi önceki seneye göre 20 kg.daha fazla ve şişim,vücudumun şekli değişti.
  bana tavsiye edebileceğin tedavi yöntemleri nelerdir?
  teşekürler

 2. igokcek igokcek Mart 17th, 2009 at 13:06

  Kilo almanızın sebei amaliyat dan sonra aldığınız antibiyotikler nedeniyle bağırsaklarınıza mantar yerleşmiştir. http://www.dogaltedavi.net/tecrubeler-c/3671-badhyrsak-mantarlari.html

 3. sabiha sabiha Nisan 14th, 2009 at 14:39

  merhabalar,

  bir santim ile 3 mm olan safra taşımı ingiliz tuzuyla düşürmek istedim ve kürü bir kez uyguladım. ardından ultroson çektirdim. en büyüğü 5mm, en küçüğü milimetrik birçok taş gördüğünü belirtti doktorum. acaba taşlar ufalanmış olabilir mi?. Bu nedenle kürü tekrarlamak gerekecek sanırım. yenilemenin zararı olur mu? saygılar

 4. igokcek igokcek Nisan 26th, 2009 at 19:51

  SABİHA hanım ingiliz tuzunu 9-10 defa deneyebilirsiniz

 5. Cenk SOYBEY Cenk SOYBEY Ocak 21st, 2010 at 13:11

  Eşim doğum yaptıktan kısa bir müddet sonra çok şiddetli ağrıları oluşutu. doktora gittiğimizde çok miktarda küçük boyutlarda safra kesesinde taşlar olduğunu ameliyat edilmesi gerektiği söyledi.Eşim çocuğumuzu emzirdiğinden bu yöntemi denesek çocuğumuza zarar verir mi çare olurmu teşekkürler…

 6. igokcek igokcek Mart 9th, 2010 at 16:08

  Sizin İksir,tonik karaciğer çayı ve ingiliz tuzu kullanmanız gerekir.

 7. salih salih Mayıs 22nd, 2010 at 20:19

  cilt yağlanmasına karşı ne kullanmam gerek faal yağlanma oluyor derimde

 8. ersun ersun Mayıs 25th, 2010 at 20:56

  merhabalar uzun zamandır sağ kaburga altında sırtımada vuran şiddetli ağrılar vede gaz ve şişkinlik problemim var banada yardımcı olurmusunuz lütfen teşekkürler…

 9. igokcek igokcek Mayıs 27th, 2010 at 14:55

  iksir, tonik, enf. çayı sizin rahatsızlığınıza bunları veriyorum

 10. igokcek igokcek Mayıs 27th, 2010 at 15:05

  iksir, tonik, ve çay kullanın

 11. fatma fatma Mayıs 31st, 2010 at 00:34

  Hocam 7 yıl önce sezaryanla doğum yaptım o günden beri bel ağrısı halsizlik bitkinlik ve ayrıca aldığım kilolardan ne yaptıysam kurtulamadım yemeklerden sonra midemde her zaman şişkinlik oluyor karnım da şiş duruyor ne yapmalıyım şimdiden çok teşekkürler

 12. igokcek igokcek Haziran 15th, 2010 at 11:48

  bel ağrısı için iksir tonik ve kemik çayı kullanın şişkinliğe tonik iyi gelir yemekten önce tonik için birazda zayıflatır ama ayrıca zayıflamak için zayıflama çayıda var

 13. dilek dilek Ağustos 8th, 2010 at 14:23

  bende safra çamuru var ingiliz tuzu kullan istiyorum ama ingiliz tuzunu bulamıyorum sizde varsa sizden temin edebilirmiyim acaba.

 14. igokcek igokcek Ağustos 21st, 2010 at 08:52

  MERHABA karamkarakaya48@hotmail.com

  0212 621 21 65 NUMARAYI ARAYIPARKADAŞLARDAN SİPARİŞ VEREBİLİRSİNİZ. İYİ GÜNLER

 15. Feryal Feryal Şubat 15th, 2011 at 17:26

  Merhaba,

  İngiliz tuzu ile safra kesesinden kolestrol taşları düşürdüm.Yemek yedikten sonra karnımda şişkinlik oluyor.Nefesimi rahat alamıyorum.Gün içinde en az 10-15 kere hapşırıyorum.Sabahları burun akıntım oluyor.Stres miktari ölçüldüğünde vucudumda yüksek çıktı.bacaklarımın alt bölümünde ciltde kurumalar başladı.Boyun ve sırt ağrılarım var.Yukardaki rahatsızlıkların giderilmesi için ne önerirsiniz…
  Yardımlarınız için teşekkür ederim…

 16. igokcek igokcek Şubat 17th, 2011 at 09:24

  Merhaba Feryal Hanım geçmiş olsun. Gökçek İksir, Gökçek Tonik, Himalaya tuzu, Ozon Yağı,Mayıs Papatya çayı,Oğul otu çayı ve Sarı kantaron çayı kullanmalısınız. Daha detaylı bilgi almak için lütfen 0212 621 21 65 numaralı telefonu arayınız. İyi Günler.

 17. osman osman Nisan 8th, 2011 at 16:41

  İbrahim Bey saygılar,
  benim vücudumda özellikle kollarımda onlarca irili ufaklı yağ bezesi ve safra kesesinde 5mm polip var. ürünlerinizin bu rahatsızlıkları gidermede veya engellemede faydası olurmu. sonuç alabilmek için ürünlerinizi ne kadar süre ile kullanmalıyız. hayırlı çalışamlar!

 18. igokcek igokcek Nisan 9th, 2011 at 08:46

  Merhsaba Osman bey teşekkürderiz,
  ürünlerimizden gökçek iksiri,gökçek toniği,polipçayı,enfeksiyon çayı,ozonyağı ve saf himalaya tuzu kullnmalısnız ki iyileşin 5-6 ay kullanmanız gerekebilir arayın detaylı görüşelim 0212 621 21 65 faydasını görüceksiniz çok geçmiş olsun .

 19. sinem sinem Ağustos 13th, 2011 at 00:27

  merhabalar annem geçtiğimiz hafta şiddetli mide ağrısı ile hastahaneye yattı reflü rahatsızlığı olduğu için sorunun hep reflü oldugunu düşünüp ona göre ilaç almasını sağlıyorduk ama tahlil sonuçları safra kesesinde taş,çamur ve iltihap olduğunu gösterdi,4 gün hstahanede sadece serum lara katılan ilaçlarla beslendikten sonra iltihap seviyesi düşmeye başladı taburcu olduk ve antibiyotik kullanımına devam edip iltihabı bitirdikten sonra,ameliyatı kesinlikle olup safrasının alınması gerektiğini ifade etti doktorumuz,annem kilo sorunu,tansiyonu ve astımı olan birisi ameliyattan da çok tedirgin acaba sizin tavsiyelerinizle üstesinden gelebilirmiyiz bu rahatsızlığın yoksa gerçekten bütün bunlar geçici bir çözüm müdür bana fikirlerinizle yol gösterirseniz duacınız olurum şimdiden teşekkürler…

 20. igokcek igokcek Ağustos 17th, 2011 at 10:43

  MERHABA SİNEM HANIM,
  TONİK ,ALOEVERA JEL ,REFLÜ ÇAYI ,İNG TUZU KULLANMASI GEREKİR ANTİBİYOTİKLER BAGIRSAKTAKİ MANTARLARI AZDIRIR 0212 621 21 65/66 NUMARADAN ULAŞABİLİRSİNİZ BİZE

 21. UFUK UFUK Eylül 4th, 2011 at 00:19

  sekamlar coksık olmamakla beraber ayda bır yada 2 ayda 1 cok hafif ama uykudan uyandıran sağ kaburgakemıgımın altında sıskınlık ve agrı oluyordu ultrasona gırdım safra camuru cıktı doktor ılac verdı 1 ay kullandım tekrara ultrasona gırdım doktor ılacları bırakmamı soyledı cok ıy dedı azalmıs baya dedı 6 ay sonra ultrason ıstedı …bu sorunu nasıl ortadan tamamen kaldırabılırım acaba?

 22. igokcek igokcek Eylül 6th, 2011 at 13:20

  MERHABA UFUK BEY,
  GÖKÇEK İKSİR GÖKÇEK ALOEVERA JEL İNG TUZU KULLANIN 0212 621 21 65 66 NUMARADAN BIZE ULAŞABILIRSINIZ

 23. ahmet ahmet Ekim 22nd, 2011 at 12:25

  Merhaba,

  Ben 3 ay önce sırtımda ve karnımdaki ağrılar nedeni ile doktora gittim . Ultrasona girdim.
  Safra kesesinde 11 ve 13 mm 2 adet ve küçük taşlar olduğunu söyledi doktor. Ameliyat dediler.
  Ameliyatsız kurtulabilir miyim? Bu taşlar sizin önerdiğiniz karışımı kullanırken safra kanalını tıkar mı? Bir riski var mı? Teşekkürler..

 24. igokcek igokcek Ekim 24th, 2011 at 13:00

  İngiliz tuzu ile safra taşından kurtulabilirisniz, fakat bunun bebebei bağırsakalrınızda ki mantarlar olup Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, damar çayı ve karaciğerÇayı kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir.Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.Düşük tansiyonu olanlar için Gökçek İksir yerine Cemre İksir ve Cemre Tonik yerine Gökçek Tonik kullanmak gerekir.Aloevera jel, iksir, tentür, tonik ve diyet’e içmeden önce ılık su katılabilir.

 25. drosera drosera Ekim 29th, 2011 at 17:13

  2 yıldır miyomdan kaynaklanan sıkıntılar çekiyorum aşırı ve uzun süren kanamalarım oluyor kurtulma şansım var mı ne yamalıyım?

 26. igokcek igokcek Kasım 15th, 2011 at 16:43

  MERHABA GÜL HANIM
  Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, damar çayı ve MİYOM Çayı kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir.Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.Düşük tansiyonu olanlar için Gökçek İksir yerine Cemre İksir ve Cemre Tonik yerine Gökçek Tonik kullanmak gerekir.Aloevera jel, iksir, tentür, tonik ve diyet’e içmeden önce ılık su katılabilir.

 27. cevriye handan aslan cevriye handan aslan Ocak 4th, 2012 at 19:18

  iyi günler benim 6 yaşında bir oğlum var.safrada çamur var.taşda olabilir dediler.bebekliğinden beri çok iştahsız,bide 3-4 günde bir gaita yapıyor.son 2 haftadır çok iştahsız ve bazen sofraya oturunca mide bulantısı oluyor.ne yapmam lazım çok korkuyorum.kötü birşey olmaz dimi.LÜTFEN ACİL CEVAP VEREBİLİRMİSİNİZ.TEŞEKKÜRLER

 28. igokcek igokcek Ocak 5th, 2012 at 17:56

  Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek TENTÜR, İŞTAH çayı ve İNG TUZU kullanmanız gerekir. Bağırsaklarınıza mantar yerleşmiş, mantarlar tedavi edilmeden tedavi olmazsınız, çünkü mantarların üretmiş olduğu toksik maddeleri karaciğer arıtamazsa diğer organlara depolar.Hangi organa veya dokuya toksik madde depolanırsa orda problem çıkar.Günümüzde bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Antibiyotikler ve yanlış beslenme (tatlı, peynir türleri, siyah çay, kola vs) mantarları çoğaltır ve daha da kötüleşirsiniz.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme nedeniyle bozulan asit-baz dengesini kurmak gerekir, çünkü mikroplar asidik ortamda daha hızlı çoğalırlar.Vücudumuzun bozulan asit baz dengesini Himalaya tuzu ile yeniden düzelir.Örneğin normal tuz ödem, damar sertliği, asidoz vs ye sebep olurken Himalaya tuzu ödemi, asidozu ve damarlarda ki sertliği önler.Düşük tansiyonu olanlar için Gökçek İksir yerine Cemre İksir ve Cemre Tonik yerine Gökçek Tonik kullanmak gerekir.Aloevera jel, iksir, tentür, tonik ve diyet’e içmeden önce ılık su katılabilir.

 29. nurgül nurgül Nisan 23rd, 2012 at 11:05

  mrblar ben 22 yaşındayım 2 hafta önce safra kesesi ameliyat oldum çok miktarda taş vard kanala düşüp tıkadı yalnız böbrekde de taş olduğu söylendi bunun için öneriniz varmı yardımcı olursanız sevinirim…

 30. igokcek igokcek Nisan 24th, 2012 at 12:33

  gökçek iksir aloevera jel böbrektaşı çayı ing tuzu kullanınız

 31. ali şükrü ali şükrü Aralık 27th, 2012 at 18:31

  selamun aleyküm ben 37 yaşındayım 1,5 yıl önce safra kesemde 6 mm taş olduğu tespit edildi.dr.lar ameliyat olmam gerekdiğini söylüyor.ne yapmam lazım bilgi verir seniz teşekkür ederim..

 32. igokcek igokcek Aralık 28th, 2012 at 13:33

  MERHABA ALİ BEY
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ŞAHTERE FORTE SİNİRLİOT FORTE VE İNGİLİZ TUZU KULLANINIZ 0212 621 21 65 /66 ULAŞABİLİRSİNİZ

 33. abdullah tekin abdullah tekin Aralık 30th, 2012 at 21:31

  merhaba. benim kızım 8 yaşında.7 yıldır nefrotik sendrom hastasıydı.son bir buçuk yıldır kronik böbrek yetmezliği var.günde bir buçuk litre su içse yine bir buçuk litre idrar çıkarıyor. fakat kreatin değeri 1.64. potasyum değeri 5.8 üre değeri 130.ilaç tedavisiyle bu değerler normale inmedi.periton diyaliz takılalı bir hafta oldu.çok sıkıntıdayız.bize yardımcı olurmusunuz.

 34. igokcek igokcek Aralık 31st, 2012 at 11:11

  MERHABA ABDULLAH BEY
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL HUŞ FORTE AYI ÜZÜMÜ FORTE KORDİSEP FORTE BÖBREK ÇAYI SİNİRLİOT ÇAYI KULLANINIZ DETAYLI BİLGİ İÇİN 0212 621 21 65 /66 ULAŞABİLİRSİNİZ

 35. Sezai özpeli Sezai özpeli Ocak 1st, 2013 at 08:07

  Saygılarımı sunuyorum Efendim,
  Benim şu andaki 4 yaşındaki Kızımın 10 Aylık iken tüm Saclari, kiprikleri dökülmüş tü
  Nihayet bir sene sonra saclari tamamen olmasada geldi. Şu an ne yazikki
  Tepesinde yine azalmalar oluyor ve yeni delikler olusuyor. Cok endiseleniyorum cogalacak diye.
  Lütfen yardim edin.
  Almanyadan tsk. Sunuyorum.

 36. igokcek igokcek Ocak 1st, 2013 at 11:14

  MERHABA SEZAİ BEY
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ENGİNAR FORTE SİNİRLİOT FORTE ALIÇ ÇAYI SİNİRLİOT ÇAYI 0212 621 21 65 /66 ULAŞABİLİRSİNİZ VEYA 0032477424390 ALMANYA TELEFOLARINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 37. mehmet mehmet Nisan 4th, 2013 at 11:42

  hocam safra kesseinde en büyüğü 5mm taş ameliyat dediler ne tavsiye edersiniz

 38. igokcek igokcek Nisan 5th, 2013 at 09:47

  MERHABA MEHMET BEY
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ŞURUBU İNG TUZU ŞAHTERE FORTE DEVEDİKENİ ÇAYI SİNİRLİOT ÇAYI 0212 621 21 65 /66 ULAŞABİLİRSİNİZ

 39. Ebru Ebru Nisan 17th, 2013 at 23:31

  Hocam eşimin safra kesesinde 7mm çapında polipler var safra kesesinin alınması gerektiği söylendi aynızamanda kalp ve tansiyon hastası concor ve dıovan kullanıyoruz buna göre safra kesesi için ne önerirsiniz

 40. igokcek igokcek Nisan 18th, 2013 at 09:55

  MERHABA EBRU HANIM
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ŞAHTERE FORTE ENGİNAR FORTE İNGİLİZ TUZU KULLANINIZ DETAYLI BİLGİ İÇİN 0212 621 21 65 /66 ULAŞABİLİRSİNİZ

 41. MUZAFFER ALUÇ MUZAFFER ALUÇ Eylül 28th, 2013 at 12:12

  Sayın Gökçek, benim eşimde 19 mm safra taşı vardı. Doktor ameliyat dedi. 11 gün İngiliz tuzu zeytinyağı limon kullandı, şu anda 17 mm oldu İngiliz tuzunu kullanmaya devam etsin mi? Kanala düşüp tıkamaktan korkuyor. İlginç olan 10 kilo zayıfladı 90 kg den 80 kg ye indi. Vücuttaki ödem mi arttı? Onun için çok sevinçli ancak kanalı tıkamaktan korkuyor.

 42. igokcek igokcek Eylül 30th, 2013 at 08:59

  MERHABA MUZAFFER BEY
  TIKANMA OLMAZ BAĞIRSAKLARI TEMIZLEDIGI ICIN KİLO KAYBI YAPAR NORMAL DETAYLI BİLGİ İÇİN 0212 621 21 65 /66 ULAŞABILIRSINIZ

 43. suat güneş suat güneş Kasım 16th, 2013 at 17:14

  2 hafta önce şiddetli karın ve sırt ağrısı yaşadım.Tahliller sonrası Safra kesesi çamuru, karaciğer yağlanması, ve pankreatit sorunum olduğu ortaya çıktı.Önerinizi bekliyorum

 44. igokcek igokcek Kasım 18th, 2013 at 11:17

  MERHABA EYYÜP BEY
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ENGİNAR FORTE ŞAHTERE FORTE KARACİĞER ÇAYI ENFEKSIYON ÇAYI İNGİLİZ TUZU KULLANINIZ 0212 621 21 65 /66 ULAŞINIZ

 45. igokcek igokcek Kasım 18th, 2013 at 11:17

  MERHABA SUAT BEY
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ENGİNAR FORTE ŞAHTERE FORTE KARACİĞER ÇAYI ENFEKSIYON ÇAYI İNGİLİZ TUZU KULLANINIZ 0212 621 21 65 /66 ULAŞINIZ

 46. gamze gamze Aralık 17th, 2013 at 19:40

  Benim esim mide ca. Safra kanali tikanmasi nedeniyle 2 tane stent takıldı simdi tekrar tikandi safrada camurlasma var. Cok ciddi sarılık var. Acaba ingiliz tuzu fayda edermi yani safranin stentten gecisini saglarmi lenf nodunun buyumesinden kaynaklıymis kanalın tikanmasi.

 47. igokcek igokcek Aralık 18th, 2013 at 10:13

  MERHABA GAMZE HANIM
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ZERDEÇAL FORTE ENGİNAR FORTE KARACİĞER ÇAYI ENFEKSİYON ÇAYI İNG TUZU KULLANININIZ DETAYLI BİLGİ İÇİN 0212 621 21 65 /66 ULAŞABILIRSINIZ

 48. Nursel Nursel Şubat 14th, 2014 at 19:20

  Merhaba. Babamda akut pankreatit ve pankreasta 14 mm. kist var. Ne önerirsiniz?

 49. derya derya Şubat 17th, 2014 at 18:46

  benimde 14 aylık bebeyim var safra kesesinde çamur gözükdü utrosonda şimdi ilaç kullanıyorum acaba ne yapmam lazım

 50. igokcek igokcek Mart 8th, 2014 at 09:20

  Enginar Forte, ZERDEÇAL Forte, Spirulina Forte, Karbonat Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, KİST çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.

 51. igokcek igokcek Mart 8th, 2014 at 09:24

  Enginar Forte, ŞAHTERE Forte, Spirulina Forte, Karbonat Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, KARACİĞER çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir.

 52. münadiye beken münadiye beken Nisan 5th, 2014 at 22:48

  safra kesemde iki tane taş oluşmuş.1.3.mm.lik.ebadında.ameliyat olmam gerekliymiş.bana ne önerirsiniz.

 53. münadiye beken münadiye beken Nisan 5th, 2014 at 22:52

  safra kesemde iki tane. taş var.mesajı eksik yazmışım.taşın yanısıra.çamurlaşmada varmış safra kesemde.hocam ne önerirsiniz.

 54. igokcek igokcek Nisan 14th, 2014 at 12:20

  İngiliz Tuzu, Enginar Forte, Kolorex Forte, Spirulina Forte, Karbonat Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Karaciğer çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 55. igokcek igokcek Nisan 14th, 2014 at 12:23

  İngiliz Tuzu,
  Enginar Forte, Kolorex Forte, Spirulina Forte, Karbonat Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Karaciğer çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 56. selma selma Nisan 15th, 2014 at 13:01

  merhaba annemın safra kesesınde bobreklerınde tas pankereas bas gövde bıleskesınde 15ml kist ve bağırsaklarında kolit var tuz faydalı olurmu

 57. igokcek igokcek Nisan 17th, 2014 at 11:54

  MERHABA SELMA HANIM
  GÖKÇEK İKSİR ALOEVERAJEL ÇOBAN ÇANTASI FORTE ZERDEÇAL FORTE AVAKADO FORTE İNG TUZU BÖBREK TAŞI KİST ÇAYI KULLANABILIRSINIZ DETAYLI BİLGİ İÇİN 0212 621 21 65 /66 ULAŞABILIRSINIZ

 58. mehmet mehmet Nisan 27th, 2014 at 00:18

  merhaba doktora gıttım utrasona vurdular safran kesesınden 5m m kucuk tas olusmus 12 tane ıgne yazdı ıntıhabı kurutmak ıcın tasları nasıl dusurebılırım

 59. Aylin Aylin Mayıs 28th, 2014 at 06:59

  Değerli Hocam. 3ay önce Hipofiz bezine bağlı mikroadenom tedavisi için doktora gittiğimde,tam teşhis için, ultrasona girdim. Raporda yazan yazıyı aynen aktarıyorum.. ”Safra kesesinde pozisyon ile yer değiştiren 16 mm çaplı taş ile uyumlu hiperekoik lezyon izlenmektedir. ve sağ böbrek orta polde 6 mm çaplı posterior akustik gölge veren taş ile uyumlu hiperekoik lezyon izlenmektedir” 2 ay sonra şiddetli ağrı yaşadım. Ve tekrar ultrasona girdiğimde böbrek taşının düştüğü görüldü. Sanırım Prınol isimli ilacında etkisi oldu böbrek taşının düşmesinde. Ağrıda durdu taşda düştü. Fakat safra kesesi taşı 17 mm olmuş. Doktora ”ameliyat dışında ne önerirsiniz dediğimde, malesef ameliyat dedi. Ve beni Genel Cerrahi’ye yönlendirdi. Cerrah da aynı şeyi söyledi. ve bu durum benim çok moralimi bozdu. Safra kesesi taşı eriten bir ilaç var belki bilirsiniz, urso diye başlayan bir ilaç, fakat doktor bana hiçbir ilacın bu taşı eritemeyeceğini ve tek çarenin ameliyat olduğunu açıklamalı bir şekilde bana anlattı. Safra kesesi taşını eritmeye çalışırsan, taş çamurlaşır ve safra kanallarını tıkar dedi. bu seferde pankreas iltihabı oluşur dedi ve beni çok korkuttu. Hocam size sorum; ameliyat olmak istemiyorum, ve sorunsuz bir şekilde bu taştan nasıl kurtulabilirim? İngiliz tuzunu kullanırsam doktorun dediği gibi diğer organlarımda bir sorun yaratırmı bu sefer daha problemli bir hal alırmı durumum. Lütfen beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Gerekirse size ulaşırım. Hiç bir doktora güvenmiyorum nedense. Tek dedikleri ameliyat! Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum…İyi çalışmalar dilerim. Saygılar…

 60. Aylin Aylin Mayıs 28th, 2014 at 07:24

  Hocam bu arada, son çektirdiğim MR’da, hipofiz bezinde 10 çarpı 4 mm boyutlarında mikroadenom var. 36 yaşındayım ve 20 yaşından beri adenomdan kurtulamadım. Doktor kontrolunde Dostinex isimli bir ilaç kullanıyorum. bir gün ara ile gece uyumadan önce 3 tane bu haptan içiyorum. pazartesi içiyorsam salı içmiyorum çarşamba içiyorsam perşembe içmiyorum..şişenin içinde 8 tane hap var. Bazı değerler de yüksek çıktı. Bu durum bende sıkıntır yaratıyor. Halsizlik yapıyor. Bana ne önerirsiniz aşağıdaki değerlerin normale dönmesi ve mikroadenomun yok olması için..Önerilerinizi Bekliyorum Saygılar..

  Test adı: Normal değerler:

  Prolaktin: 57.66 4.79 – 23.30
  DHEA-SO4: 338.2 60.90 – 337.00
  GLUKOZ: 103 70.00 – 100.00

 61. esra esra Haziran 1st, 2014 at 00:41

  Merhabalar .safra kesemde 12mm capinda bir tas oldugunu ogrendim.ameliyat olmak istemiyorum .ingiliz tuzu limon ve zeytinyagi kurunuzu kullansam yeterli olur mu acaba.bilgi verirseniz cok sevinirim ii calismalar

 62. deniz özçalıcı deniz özçalıcı Temmuz 5th, 2014 at 20:10

  merhaba,
  benim safra lümeninde çamurlaşma görüldü. karaciğerde yağlanma da varmış. gastidim var. bana ne önerirsiniz..

 63. deniz özçalıcı deniz özçalıcı Temmuz 5th, 2014 at 20:13

  safrada çamurlaşmanın tedavi edilmesi için ne önerirsiniz. gastrit ve guatır hastasıyım. bana dokunmayacak önerilerinizi bekliyorum.

 64. Xalide Xalide Temmuz 20th, 2014 at 20:31

  Azerbaycandan size selamlar. 3 yıl önce ultrason çektirdim. doktor safra kesesinde 3 tane taş olduğunu bildirmiş. en büyüyü 28 mm, en küçüyü 6 mm. öyle bir şikayetim yok, ağrılarımda yok. Ameliyyat diyorlar. ameliyyatsız kurtula bilirmiyim taşlardan. Korkduğum yalnız bir şey:safra kanalını tıkaması. Önerinizi bekliyorum. Önceden teşekkürlür.

 65. fatma gül fatma gül Ağustos 22nd, 2014 at 15:08

  merhaba.. safra kesemde irili ufaklı taşlar var.. ingiliz tuzu kullanımı sonucunda iri olan taşların kanala düşüp kanalı tıkama tehlikesi varmı? bilgiler için teşekkürler..

 66. adil adil Eylül 14th, 2014 at 13:52

  bende 17 milim taş ve safra çamuru olduğunu söylediler tavsiyenz nedir.

 67. adil adil Eylül 14th, 2014 at 13:54

  birde bende hazımsızlık ve reflü var

 68. ahmet ahmet Eylül 19th, 2014 at 23:17

  Safra kesemde 11 mm lik tas var ameliyat olmam gerektigi soylendi ameliyat disinda baska bir cozumu yokmu

 69. BARIŞ TOY BARIŞ TOY Ekim 22nd, 2014 at 07:43

  İYİ GÜNLER.ANNEMİN SAFRA KESESİNDE İKİ ADET 15 mm 2 ADET 2 MM TAŞ VAR. SAFRA KESESI ICIN INGILIZ TUZU TAVSIYE EDIYORSUNUZ. PEKI BU TASLAR ERIRKEN ÇIKISTA HERHANGI BIR TIKANMA YAPIP FARKLI HASTALIKLARI CIKARIRMI.SARILIK VS. IYI GUNLER

 70. serhan serhan Ekim 27th, 2014 at 15:18

  Merhaba..2 ay once safra kesemde 19mm 10mm ve 8mm tas tespi edildi..2 ay boyunca gilaburu suyu ictim.bugun tekrar ultrason cektirdim.taslar 22mm 13mm ve 8mm olarak halen duruyor..simdi bu ingiliz tuzunu ogrendim.bu tuzun taslari dusurdugunu yaziyor herkez.ama benim taslar buyuk oldugu icin safra yollarini tikar diye korkuyorum.bana öneriniz ve yorumunuz nedir hocam.bu taslarnicin tuz kullanmalimiyim?

 71. serhan serhan Ekim 27th, 2014 at 16:52

  merhabalar.safra kesemde 22mm 13 mm ve 8mm olmak üzere 3 taş mevcut.ingiliz tuzuyla düşürmek istersem taşlar safra kanalını tıkarmı.taş büyüklüğüme göre ingiliz tuzunu kullanabililirmiyim?

 72. dilek dilek Ekim 31st, 2014 at 03:22

  mrb benim safra kesesinin oldugu bölge sürekli ağrıyor utrasona girdim fakat bişey çıkmadı bacaklarım bel ağrısıda eşlik ediyor 1 ay boyunca diyare olup hızla kilo verdim acaba safra kanalına taş camur vs düşürmüş olabilirmiyim ultrasonda görünmemiş olabilirmi 7 ay önce sezeryanla dogum yaptım dogum sonrası çıktı ne yapmalıyım nasıl anlaşılır lütfen yardım edin

 73. dilek dilek Ekim 31st, 2014 at 03:30

  hocam annemin safra kesesi alındı 6 yıl oldu fakat annemin karnı çok şişmeye başladı ağrısı sancısı çok oluyor bulantı ve sıklıkla diyare ne yapabiliriz lütfen yardımcı olursanız

 74. igokcek igokcek Kasım 24th, 2014 at 09:49

  Dilek Hanım safra ameliyatı olunca sindirim sistemi zayıflıyor, bu nedenle karaciğeri güçlendirmek gerekecek. Enginar Forte, Boswellia Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, KARACİĞER Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 75. igokcek igokcek Kasım 24th, 2014 at 09:57

  Serhan bey safra kesesinde ki saşa karşı ingiliz tuzu etkili hepsini düşürür, fakat safra taşının oluşmanının sebebi karaciğerin yağlanması nedeniyle safra asidi safra tuzuna buda taşa dönüşüyor. Bu nedenlele komple set kullanmalısınız. Enginar Forte, Boswellia Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, KARACİĞER Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 76. igokcek igokcek Kasım 24th, 2014 at 10:30

  Safra taşı erirken herhangi bir problem olmaz

 77. emine emine Ocak 1st, 2015 at 18:11

  merhaba bana da yardımcı olursanız çok sevinicem,çünkü tek dertten değil birkaçından muzdaripim.öncelikle safra kesemde milimetrik taşlar var ve ameliyattan başka bir şey söylenmiyor.ağrı ve mide bulantıları yaşıyorum.ayrıca son bir buçuk aydır da yıllar içinde 3 kez ameliyat geçirdiğim ve bir daha kesinlikle ameliyat olamayacağım fissürüm açıldı,inanılmaz ağrılar içindeyim.kanama olmuyor ama ilk kez hiç dinmeyen iltihap geliyor.bir 3.sü ikibuçuk yıldır beni ilaçlara bağımlı kılan Haşimato ve insülin direncim var.bu arada bir de demir eksikliği ve kansızlık çıktı.yani anlayacağınız halim harap,hangisiyle başedeceğimi şaşırmış durumdayım.sizi tv de görünce büyük bir umutla yazmak istedim.sizin ürünlerden hangisini kullanmam gerektiğini bilemedim.safra için İngiliz tuzu diyorsunuz,ama piyasaya güvenemem.sizin önereceğiniz ürünleriniz var mı,bana ne söyleyebilirsiniz ki rahatsızlıklarıma şifa olsun?? ne olur bana yardım edin.tıp camiasının içinde olmamıza abimin doktor olmasına rağmen maalesef tıp yetersiz kalıyor,onlar da alternatif yöntemlere başvuruyorlar.bunun bilinciyle size son derece güvenerek büyük umutlarla sizden haber bekliyorum.keşke telefonla görüşüp yardımınızı alabilsem!!! teşekkürler

 78. igokcek igokcek Ocak 5th, 2015 at 10:45

  Safra taşına ingiliz tuzu yeterli, fakat taş oluşması karaciğerinizde yağlanma ve bağırsaklarınızda sorun olduğuna işaret, fistül problem değil kolay ve haşimatoya karşı zerdeçal ve iksir. Sizin Enginar Forte, Zerdeçal Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, Tiroid Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 79. cihan cihan Ocak 25th, 2015 at 07:08

  merhabalar kardesım gecenlerde şiddetli mide ağrısı ile hastahaneye yattı tahlil sonuçları safra kesesinde taş,çamur ve iltihap olduğunu gösterdi,3 gün hatahanede sadece serumlara katılan ilaçlarla beslendikten sonra iltihap seviyesi düşmeye başladı iltihabı bitirdikten sonra,ameliyatı kesinlikle olup safrasının alınması gerektiği ifade edildi,kardesım ameliyattan da çok tedirgin acaba sizin önerilerinizle üstesinden gelebilirmiyiz amelıyat olmalımı enzım degerlerı normale dustukten sonra sızın tavsıye ettıgınz yontemlerı uygulasak amelıyata gerek kalmadan bu rahatsızlığımızdan kurtulabılırmıyız yoksa gerçekten bütün bunlar geçici bir çözüm müdür bana fikirlerinizle yol gösterirseniz duacınız o menmun olurum şimdiden teşekkürler…

 80. igokcek igokcek Ocak 30th, 2015 at 12:07

  Enginar Forte, Boswellia Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek TONİK, Gökçek İksir, KANSER Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

 81. ünal usta ünal usta Nisan 14th, 2015 at 12:52

  5 yaşındaki oğluma yoğun ishalve mide bulantısı kusma teşhişiyle hasataneye yatırdılar çekilen ultrasondasafra kesesinde 5 cm taş olduğu ve 6 ay tedavi göreceğini geçmezse ameliyat olacağını söylediler sizden ricam bana tavsiyeniz nedir acil cvp yaarsanız sevinirim saygılarımla

   

 82. igokcek igokcek Nisan 14th, 2015 at 17:35

  Enginar Forte, ŞAHTERE Forte, Nar Çekirdeği Yağı, Gökçek Aloe Vera Jel, Gökçek İksir, Karaciğer Çayı ve Enfeksiyon Çayı kullanmanız gerekir. Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir. Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalır. Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur. Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Sizde görüşlerinizi ve sorularınızı belirtin. (Lütfen argo kullanmayın bu şekildeki yorumlar onaylanmamaktadır.)


Bir daha gösterme
Adınız ve Soyadınız Email adresiniz Telefon numaranız
Gökçek Network | Bitkisel Tedavi | Doğal Tedavi | Aloe Vera | Himalaya Tuzu | Bitkisel Tedavi Uzmanı